Melano.hu
Published on Melano.hu (https://www.melano.hu)

Címlap > Siófok békeangyalt kapott

Siófok békeangyalt kapott

Létrehozás: 08/31/2012 - 09:00
Szerző: Melano
[1]
Békeangyalt ábrázoló szobrot kapott ajándékba Siófok a Finnugor Népek VI. Világkongresszusának résztvevőitől.

A szobor a siófoki kikötő keleti mólójának végében álló 10 méteres talapzatra került csütörtökön, avatását a világtalálkozó nyitónapján, szeptember 5-én tartják - közölte Kolumbán Tünde, Siófok önkormányzatának sajtóreferense az MTI-vel. Pjotr Sztronszkij orosz szobrászművész alkotta békeangyal tekintetével a vizet pásztázza, kezében békegalambot tart. A szobor tartóoszlopa hajózási jel is egyben, ezért az előírások szerint piros-fehérre festették és az angyal talpa alatt kapott helyet a hajózási jelzőfény is. A hatóságok rekord gyorsasággal, néhány hét alatt megadtak minden engedélyt a talapzattal és a móló új beton-köpenyével együtt mintegy száz tonnányi építmény felállítására. A helyiek közül már többen úgy vélik, a békeangyal a Víztorony után Siófok második jelképe lehet a jövőben - mondta a sajtófelelős.

A Béke jóságos angyala nevű szobor a béke, a barátság és az egyetértés nemzetközi szimbólumaként a Jótett Világa Jótékonysági Szervezet Nemzetközi Szövetségének, a Kultúra és Művészet Nemzetközi Akadémiájának valamint az Orosz Nyelvű Írók Nemzetközi Föderációjának közös ajándékaként került Siófokra. A siófokihoz hasonló békeangyalok a világ számos jelentős nagyvárosában léteznek már, hasonló szobor őrködik többek között Berlin és München fölött, de a Buckingham-palota békéjét is egy hasonló aranyozott angyalszobor védi - hangoztatta Kolumbán Tünde.

Siófokon tanácskoznak a rokonnépek
Magyarország ad otthont a Finnugor Népek VI. Világkongresszusának szeptember 5. és 7. között; a siófoki rendezvényen egyebek közt etnopolitikai, jogi, nyelvi, oktatási, kulturális, valamint demográfiai kérdések kerülnek napirendre, és számos kulturális program várja a résztvevő országok delegáltjait. A Finnugor Népek Világkongresszusa Magyar Nemzeti Szervezete által rendezett háromnapos esemény megnyitóján a magyar államfő, valamint a finn és az észt köztársasági elnök is részt vesz - mondta el egy csütörtöki sajtótájékoztatón Hammerstein Judit, az esemény megrendezéséhez szükséges 150 millió forintot biztosító Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős helyettes államtitkára.

Az 1992-ben alakult Finnugor Népek Világkongresszusának célja, hogy a különböző országokban élő finnugor nyelvrokon népek között a kulturális, gazdasági és politikai kapcsolatokat erősítse. A kongresszus alapító tagjai Magyarország, Észtország, Finnország és Oroszország - emlékeztetett az államtitkár.

Tags: 
Siófok [2]
Finnugor Világkongresszus [3]
Panoráma: 
Finnugor [4]

Forrás webcím: https://www.melano.hu/siofok_bekeangyalt_kapott

Hivatkozások
[1] https://www.melano.hu/sites/default/files/articles/siofok_bekenagyal_2012.jpg
[2] https://www.melano.hu/tags/siofok
[3] https://www.melano.hu/tags/finnugor_vilagkongresszus
[4] https://www.melano.hu/panorama/finnugor