Hazánkban 1990 óta minden évben április 22-én ünnepeljük meg a Föld Napját. Az idei évben ennek a napnak különös jelentőséget ad az, hogy több mint egy hónappal ezelőtt fontos döntést hoztak a világ országai.
Aki benne él, tudja, a vállalkozói lét kegyetlen, a talpon maradás maximális odafigyelést, teljes embert kíván. Így könnyen megeshet, hogy a munka olyan szinten hajtja uralma alá egy ember életét, hogy minden más terület kiszorulni kényszerül belőle.
Világszerte 15 millió, hazánkban 45-50 ezer ember kap stroke-ot (agyi érkatasztrófát) – ez a harmadik leggyakoribb halálok. Magyarországon az érintettek alig 5-7 százaléka kerül időben kórházba, de még náluk is hosszadalmas lehet a rehabilitáció.
Jó karban a jó korban – akár ez is lehetne a mottója Gyöngyösi Szilviának, aki saját példáján keresztül több százezer nőnek kínál fogódzkodót azokra az évekre, amikor a tortán már 50 szál gyertyát kell elfújniuk.
A koronavírus-járvány 4. hulláma során ismét kulcskérdéssé vált, hogy ki és mikor veszi észre magán a Covid tüneteit, és mikor tudja diagnosztizálni azt.
Közeleg a becsengetés ideje, amikor a diákok visszaülhetnek a padokba. Az online oktatás után nemcsak a szülők, de a nebulók is jobban várják szeptember elsejét, mint a pandémia előtti időszakban.
A világ legnagyobb szódagépgyártója, a SodaStream összesítése szerint a magyar vásárlók 2019 júniusa és 2021 júniusa között 225 millió PET-palacktól óvták meg a Földet a SodaStream készülékek és palackok segítségével.