Ezúttal nem sikerült legyőzni a görgöket

Létrehozás: 01/06/2024 - 09:01
Nyomtatóbarát változatSend by emailPDF version
Garda Krisztina óriási bombákkal lepte meg a görögöket, de Vályi Vanda is kivette a részét a gólgyártásból. Pénteken sajnos azonban nem sikerült legyőzni az agresszíven játszó görögöket.

A magyar női vízilabda-válogatott 14-12-es vereséget szenvedett a görög nemzeti csapattól az Eindhovenben zajló Európa-bajnokság pénteki nyitónapján. Ez volt az első tétmérkőzése a Mihók Attila - Cseh Sándor szövetségi kapitány párosnak, amely a nyári világbajnokságot követően felmentett Bíró Attilától vette át az együttes irányítását. A mieink szombat este 19 órától a házigazda, világbajnok hollandok ellen folytatják. A tornán egy olimpiai kvótát osztanak ki, a holland és a szintén vb-döntős spanyol válogatottnak már biztos a párizsi részvétele, így ezt a két csapatot leszámítva a legjobb szerez ötkarikás indulási jogot.

Női Európa-bajnokság (Eindhoven), csoportkör, 1. forduló:
    A csoport:
Görögország-Magyarország 14-12 (4-4, 2-2, 3-4, 5-2)
--------------------------------------------------
gólszerzők: Jannopulu 4, Xenaki 3, Ninu, Eleftheriadu 2-2, M. Plevritu, Hidirioti, Patra 1-1, illetve Garda, Keszthelyi, Leimeter 3-3, Gurisatti, Kuna, Vályi 1-1

A két csapat a legutóbbi Európa-bajnokságon, 2022 nyarán Splitben is a nyitónapon találkozott egymással, a görögök akkor 9-8-ra diadalmaskodtak, ami miatt végül a magyaroknak a spanyolokkal kellett negyeddöntőt vívniuk, és ott alulmaradtak. Tavalyi viszont mindkét összecsapásukat a magyarok nyerték, a Long Beach-i világkupa-negyeddöntőben 20-13-ra, majd a vb-n 10-9-re.

A háromszoros olimpiai bajnok úszó, Pieter van den Hoogenband nevét viselő uszodakomplexumban rendezett összecsapás - amelyről a keretből Szabó Nikolett és Faragó Kamilla maradt ki - mindkét oldalon két ki nem használt fórral indult. Az első gólt a magyarok szerezték, Gurisatti akcióból laposan lőtte ki a bal alsó sarkot, de a túloldalon azonnal jött a válasz a görögöktől, akik ezután egy jó védekezés és egy szép összjáték után előnybe kerültek. Leimeter a harmadik magyar előnyt már értékesítette, de a görögök sem hibáztak létszámfölényben és visszavették a vezetést. Vályi szép labdaszerzése után az Eb-újonc Kuna megúszásból talált be, de Xenaki jobbról jobb kézzel gyönyörűen húzta be a labdát jobb felsőbe. Fél perccel a negyed vége előtt Rybanska harcolt ki ötméterest, amit Keszthelyi értékesített (4-4).

A második negyedben támadásban elakadt a magyar csapat, a görögök pedig kettővel elléptek. A játékrész feléhez érve aztán Keszthelyi újabb ötösből törte meg a rossz szériát, egy kivédekezett fór után pedig Mahieu harcolt ki emberelőnyt, amit Garda értékesített és ezzel egyenlített (6-6). A fordulást követően az első két magyar támadás emberelőnyben maradt ki, Leimeter azonban akcióból felső léces gólt lőtt. A magyarok pörgős védekezésével nehezen boldogultak ekkor a görögök, viszont egy kontra után megúszásból egyenlítettek. Nem kellett sokat várni az újabb magyar gólra, Garda akcióból, távolról "köszönt be". A görögök újabb labda nélküli fórt kaptak, és időkérés után értékesítették is a lehetőséget. Kevesebb mint egy perc volt hátra a negyedből, amikor Vályi a meccs egyik legszebb gólját szerezte előnyből, Garda mesteri passzát követően húzta a labdát kapuba. A riválistól szintén fórból jött a válasz. Végül a meccsen először nem döntetlennel ért véget egy negyed, erről Garda gondoskodott egy újabb remek bombával (9-10).

A záró nyolc perc elején a görögök egy támadáson belül kétszer is emberelőnybe kerültek, utóbbit pedig ki is használták, a magyarok viszont nem éltek a létszámfölény adta lehetőséggel. Az újabb görög fórnál Magyari ugyan nagyot védett, de a kipattanónál a rivális játékosa gyorsabb volt, így a hálóőr mellett visszahúzta a hálóba a labdát. Már több mint a negyed fele lepörgött, amikor jött az első magyar gól a játékrészben, Leimeter zúdította a hálóba a labdát előnyből. Szilágyi lőtt zúgó kapufát, majd visszaúszás közben kiállították, a görögök pedig a negyedik gólját szerző Jannopulu révén ismét előnybe kerültek, aztán Eleftheriadu bombájával egy perccel a vége előtt kettővel elléptek. Mihók Attila időt kért, gyors gólra volt szükség, Keszthelyi ezt egy gyönyörű ejtéssel meg is szerezte. A görögök inkább csak az időt akarták húzni, de végül kihasználtak egy rossz védekezést és eldöntötték az összecsapást.